Prosinec 2013

Jak na Youtube písničky

29. prosince 2013 v 22:43 | vp |  youtube písničky
Zdravím všechny své čtenáře blogu, rád bych se s vámi podělil o tip na výběr těch nejlepších Youtube písniček, takže nemusíte nějak dlouho hledat a jednoduše máte každý týden výběr toho absolutně nejlepšího. Co je na tvůrcích tohoto žebříčku zajímavé je především to, že vybírají videa skutečně profesionálně a netvoří tak výběr jen dle svého vlastního úsudku.¨

Ty nejlepší Youtube písničky


Asi každý zažil situaci, kdy ho všechny songy, co má zrovna v PC nebaví a chce si pustit něco nového. Můžete tak využívat například iTunes s předvýběrem písniček nebo právě Youtube, který funguje uplně stejně a každý den vám poskytuje výběr zajímavých songů. Že nevíte, kde tyto doporučené songy hledat? Nedivte se, jsou totiž dostupné pouze těm, kdo mají tablet a v něm nainstalovanou aplikaci Youtube. Aplikace tak doporučuje ty nejlepší písničky na Youtube, stejně jako různá virální Youtube videa atp.

Autoři žebříčku každý den sledují výběr těch nejlepších písniček v aplikaci Youtube a pak ještě několik různých dalších blogů pro tipy na hudbu. Tím dostanou seznam zajímavých Youtube písniček. Youtube písničky následně třídí dle počtu zhlédnutí, komentářů a berou v potaz též počet sdílení Youtube písničky.

Každý den se tedy musí mrknout a poslechnou nový písničky, následně nám je vždy v dalším týdnu servírují připravené jen pro poslechnutí. Vybírají ty nejkvalitnější, takže se nestane, že se k vám dostane sice Youtube písnička na videu s vysokoým počtem zhlédnutí, ale ne v požadované kvalitě. Většina doporučených Youtube písniček, jež autoři žebříčku dávají na web, je tak v HD kvalitě.

Tetování - jeho vzory a motivy

29. prosince 2013 v 13:00 | vp |  tetování - jeho motivy a vzory

Tetování je tu už od pravěku, znovu však bylo objeveno při cestá kapitána Cooka na indiánech. Následně se začli nechat tetovat námořníci u nichž převládali motivy a vzory jako třeba kotva, lodě a ptáci.

Postupně se tetování domestikovalo i Evropě a jen velmi pomalu rostlo až do 2. poloviny 20. století, kdy se objevili sub kultury jako motorkářské gangy, rockeři, hippies a převládali nové motivy a vzory, což byli především lebky, srdce a takové ty typické vzory a motivy starých tetování. Pro hippies naopak byly typické vzory květin, motýlů, feng šuej či motivy protijaderného značku, který se později stal motivem mírovým nebo jinak psychedelické motivy a vzory.

Motivy a vzory tetování se postupně vyvíjely v různé větve od hip hopových a punkových tetování až po vzory a motivy z pop artu. Hodné též frčelo tetování s motivy a vzory čínských znaků, kdy byly i bohužel známy případy, kdy si někdo nechal vytetovat název čínské polívky. :-)

Tetování a jeho dnešní motivy a vzory


Dnes lze v tetování objevit nekonečné množství vzorů od asijských alternativních směrů japonského tetování plné barev až po moderní umění, které vypadá jako kdyby ho někdo načmáral. Tetování a jeho motivy a vzory jsou tak například v moderním umění od pop artu až po moderní vzory a motivy abstrakce.

Historie tetování a jeho vzorů a motivů

28. prosince 2013 v 22:29 | vp |  tetování - jeho motivy a vzory
Tetování je tu s námi už několik tisíc let, kdy se ještě označovali lidé jen kvůli identifikaci k jakému kmenu patří. Největší popularitu však tetování dostalo až od 2. poloviny 20. století, kdy se začli hromadně tetovat přiznivci Rock'n'rollu, Hippies a motorkářských gangů. Postupně si každý gang, oblast či stát vyvíjela vlastní specifické motivy a vzory tetování. Než nastal tento vývoj, převládalo tetování především u námořníků a to takové motivy a vzory jako pro nás dnes již směšná kotva, žralok či uznání Poseidona, Boha moří.

Současné motivy a vzory tetování


Současné motivy a vzory tetování jsou především v podání různých kultur od barevných japonských tetování, které jsou sice současné, moderní, ale ve skutečnosti tyto motivy a vzory mají dlouholetou tradici, jež se drží už stovky let (!!!), pak přichází do módy tetování pop kultury, tedy motivy a vzory komiksových postav ap. Tyto tetování jsou velmi oblíbené mezi současnými mladými lidmi od 20 do 40 let. Co poslední rok až dva však zažívá největší boom jsou vzory a motivy abstrakce.

Angry Birds Go

18. prosince 2013 v 13:44 | vp |  angry birds
Angy Birds Go, jež byly spuštěny před týdnem, se za několik měsíců dočkají velmi zajímavých hraček. Hasbro a Rovio údajně spolupracují na vlastní autodráze, jež bude propojena se hrou Angry Birds Go v tabletu. Podobně jako byly u Angry Birds Star Wars 2 tématické hračky, které umožňovali si různá hrát s Angry Birds, bude tomu podobně i u Angry Birds Go. Údajně by měly bít spojené prvky jako kamera, plocha tabletu a malinký QR kód. Jakmile by zařízení načetlo QR kód, by umožnilo ihned vystřelit hračku. Potom co byste dokončili závod, by bylo potřeba načíst QR kód znova a pustit se do dalšího levelu. Narozdíl od Angry Birds Star Wars 2 hraček, by tak mohla být nová Angry Birds GO autíčka, podstatně více zábavnější. Po prvním měsíci by mohlo být prodáno odhadem miliony kusů.

Angry Birds hra

18. prosince 2013 v 13:38 | vp |  angry birds
Taky tak rádi paříte Angry Birds? Tato hra je od finské společnosti Rovio. Ve hře střílíte ptáky po prasatech, která musíte zneškodnit a ochránit tak své vejce. Poprvé se hra objevila v roce 2009 a Angry Birds byly tehndy určený pouze pro zařízení Apple.

Od roku 2009 si zahrál Angry Birds v průměru každý 70. člověk na světě, tedy došlo ke stažení o celkové počtu 100 000 Angry Birds aplikace.

V dnešních dnech je kolem Angry Birds obrovský merchandising, vyrábí se hračky, oblečení, cukrovinky, hry na konzole Playstation a Xbox a dokonce i filmy s Angry Birds. Od 11. prosince navíc nejsou Angry Birds pouze ve 2D, ale nově též ve 3D ve hře Angry Birds Go, což je poslední díl Angry birds, kde už nestřílíte po prasatech, ale jezdíte na motokárach podobně jako tomu bylo v Mario Kart, hra je vlastně dost okopírovaná, ale co, jsou to Angry Birds a Rovio ví, že si to dovolit může.

V dnešní době existují celkem 4 verze hry a to základní, kterou tvůrci rozdělili do 7 částí a to konkrétně Pochaed Eggs, Migthy Hoax, Danger Above, The Big Setup, Ham'em High, Mine and Dine, Birdday party, Surf and Turf. Každá konkrétní kapitola má navíc od 42 do 63 úrovní, takže se jedná o celkové množství kapitol, které přesahuje celkem 300 úrovní Angry Birds.

Nové kapitoly Angry Birds


Dalšími následovníky jsou Angry Birds Space a Angry Birds Seasons. O těchto kapitolách hry Angry Birds si povíme příště. :)

Porovnání Youtube videa vs. videa z Liveleak

16. prosince 2013 v 11:00 | vp |  youtube
Předem sí říkáme, zda-li má vůbec cenu porovnávat videa z Youtube a videa z Liveleak. Na Youtube v dnešní době totiž najdete uplně, ale totálně uplně všechno možný i nemožný, prostě uplně všechno, teda vlastně kromě porna.

Youtube


Youtube vzniknul v roce 2005, kdy jej založil Chad Hurley, Jawed Karim a Steve Chen pro sdílení videa. Po roce jej zakoupil Google za 1,65 mld dolarů. Česky lokalizovaný Youtube navštíví měsíčně 4,2 milionu lidí. Přes Youtube a jeho videa jde dnes přes 10% světového trafficu. Konkrétně jen obor streamování videa se podílí na světovém průtoků návštěvníků 18%.


Liveleak


Liveleak je podobně jako Youtube, stránka pro sdílení videí. Specialitou Liveleaku je zaměření na světové události, politiku a především skutečné události strhujícího charakteru. Liveleak byl založen o rok dýl, než větší Youtube, tedy v roce 2006 a původně byl záměr sdílet především britské politiky, což se však následně pomalu začlo měnit a Liveleak se zapsal do paměti nejen uživatelů internetu především, když zveřejnil video popravy Saddama Husseina.

V dnešní době najdete na Liveleak hodně videí z války a různě zachycených utrpení, což v souvislosti s poptávkou vytváří velmi silný produkt v oblasti online videa.

Youtube oproti Liveleak se drží standardních pravidel pro obsah, tedy žádné porno, žádné rozjeté hlavy, i když ženská prsa, pennisy a nějaký ten hnus už na Youtube také pomalu proniká stejně úměrně jako stoupá tolerance ostatních vůči tomuto druhu obsahu.

(zdroj Wikipedia)

Týden co týden nová Youtube videa

13. prosince 2013 v 16:28 | vp |  youtube
Je jen málo webů, kteří by přinášeli pravidelně skutečně kvalitní Youtube videa. Máme tu sice některé lepší zábavné weby, kteří si však neudržují konstantní kvalitu Youtube videí. Bylo tedy jen otázkou času,než se objeví skutečný někdo, kdo do toho dá pár analytických nástrojů a začne pravidělně publikovat nejvíce sdílená videa z Youtube, Liveleak atd.

Jak takový seznam videí z Youtube vzniká?


Každý den projíždí tyhle týpci Youtube a hledají, co by mohli sdílet.
Plus každý den mrknou do svých analytických nástrojů a vyberou ta nejkvalitnější videa, která jsou na Youtube.

Jak poznají, že je video z Youtube kvalitní?


Autoři přehledu se samozřejmě nemohou spoléhat pouze na svůj úsudek, zda-li se jim Youtube video líbí či ne, takže koukají ještě na několik další parametrů videa a to jsou:

- celkový počet zhlédnutí videa. Nejde však jen o to, zda-li má to konkrétní video desítky či stovky tisíc či dokonce stamiliony zhlédnutí, ale především jde o to, zda-li i stejná videa (teda kopírovaná) na Youtube mají také podobný počet zhlédnutí či vyšší. Například pokud autoři přehledu nejlepších Youtube videí objeví video, které má třeba jen 20 000 zhlédnutí, není důvod jej sdílet, pokud však narazí, že je toto video zkopírované někde jinde v rámci Youtube (někdo ho stáhnul a pak zase nahrál), pak berou v potaz právě i toto okopírované video s určitým množství zhlédnutí.

Co to je epic fail compilation

13. prosince 2013 v 13:01 | vp |  epic fail
Epic fail je pojmenování vtipných internetových meme, kde uživatelé vezmou fotografii, přidají k ní černý podklad a velkým písmem nápis "epic fail". Fotografie, jež se využívají pro tyto účely nejčastěji zachycují někoho nebo něco, co se pravděpodobně vymklo původní představě, tedy různé pády, bouračky, nárazy, nepovedené jídlo či fotografie zachycující spocené lidi či jinak nechutné zachycené.

Americký slovník Urban Dictionary popsal slovo fail jako citoslovce pro nesouhlas či popis nevýhodného stavu. Využitelný například ve větě "Cože, tohle sis koupil? Tak to je docela fail! Epic fail by se tady dal přeložit jako "to si teda totálně pokazil, jsi totální idiot a směju se ti", popř. jen "pokazil si to". Výraz Epic fail je tedy především velmi hovorové vyjádření, jež se využívá především na internetu.


Často též vznikají Epic fail compilation, tedy epic fail kompilace, kde je zachycena celá řada různých epic fail videí za sebou.

Dnes jsou na internetu celé webové stránky, jež se věnují právě příspěvkům na téma Epic fail. Často se používá též hastag #fail. Pokud nevíte, co to je hashtag, doporučujeme tento článek. Hastag #fail je často využíván kromě videí a obrázků zachycující vtipné situace, též pokud nějaká šlužba nefunguje tak jak má. Často například se využívá při špatné technické podpoře některé ze služeb či když někomu ve špičce spadne web.

Výraz fail byl používán již za Napoelona, jež takto označoval lodě, které nedovezly náklad v pořádku. Jak jsme zmínili výše, dnes se epic fail používá nejvíce na internetu. Mezi nejlepší české stránky, jež se zaměřují právě na epic fail patří například stránka Každý den, jeden fail na Facebook.com či konkrétně rubrika na webu Trochumimo.cz.


Náš nový blog

12. prosince 2013 v 14:53 | vp
Zdravíme všechny, na tomto blogu najdete ještě dnes tipy na zajímavé zábavné weby, Youtube videa a hry. Zaměřuji se speciálně na Youtube videa, hry online jako jsou třeba Angry Birds, Transformers a asi i připravím spešl rubriku pro hry pro dívky, aby nikdo nepřišel zkrátka. :-)

Těšte se. ;)