Co to je epic fail compilation

13. prosince 2013 v 13:01 | vp |  epic fail
Epic fail je pojmenování vtipných internetových meme, kde uživatelé vezmou fotografii, přidají k ní černý podklad a velkým písmem nápis "epic fail". Fotografie, jež se využívají pro tyto účely nejčastěji zachycují někoho nebo něco, co se pravděpodobně vymklo původní představě, tedy různé pády, bouračky, nárazy, nepovedené jídlo či fotografie zachycující spocené lidi či jinak nechutné zachycené.

Americký slovník Urban Dictionary popsal slovo fail jako citoslovce pro nesouhlas či popis nevýhodného stavu. Využitelný například ve větě "Cože, tohle sis koupil? Tak to je docela fail! Epic fail by se tady dal přeložit jako "to si teda totálně pokazil, jsi totální idiot a směju se ti", popř. jen "pokazil si to". Výraz Epic fail je tedy především velmi hovorové vyjádření, jež se využívá především na internetu.


Často též vznikají Epic fail compilation, tedy epic fail kompilace, kde je zachycena celá řada různých epic fail videí za sebou.

Dnes jsou na internetu celé webové stránky, jež se věnují právě příspěvkům na téma Epic fail. Často se používá též hastag #fail. Pokud nevíte, co to je hashtag, doporučujeme tento článek. Hastag #fail je často využíván kromě videí a obrázků zachycující vtipné situace, též pokud nějaká šlužba nefunguje tak jak má. Často například se využívá při špatné technické podpoře některé ze služeb či když někomu ve špičce spadne web.

Výraz fail byl používán již za Napoelona, jež takto označoval lodě, které nedovezly náklad v pořádku. Jak jsme zmínili výše, dnes se epic fail používá nejvíce na internetu. Mezi nejlepší české stránky, jež se zaměřují právě na epic fail patří například stránka Každý den, jeden fail na Facebook.com či konkrétně rubrika na webu Trochumimo.cz.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama