Porovnání Youtube videa vs. videa z Liveleak

16. prosince 2013 v 11:00 | vp |  youtube
Předem sí říkáme, zda-li má vůbec cenu porovnávat videa z Youtube a videa z Liveleak. Na Youtube v dnešní době totiž najdete uplně, ale totálně uplně všechno možný i nemožný, prostě uplně všechno, teda vlastně kromě porna.

Youtube


Youtube vzniknul v roce 2005, kdy jej založil Chad Hurley, Jawed Karim a Steve Chen pro sdílení videa. Po roce jej zakoupil Google za 1,65 mld dolarů. Česky lokalizovaný Youtube navštíví měsíčně 4,2 milionu lidí. Přes Youtube a jeho videa jde dnes přes 10% světového trafficu. Konkrétně jen obor streamování videa se podílí na světovém průtoků návštěvníků 18%.


Liveleak


Liveleak je podobně jako Youtube, stránka pro sdílení videí. Specialitou Liveleaku je zaměření na světové události, politiku a především skutečné události strhujícího charakteru. Liveleak byl založen o rok dýl, než větší Youtube, tedy v roce 2006 a původně byl záměr sdílet především britské politiky, což se však následně pomalu začlo měnit a Liveleak se zapsal do paměti nejen uživatelů internetu především, když zveřejnil video popravy Saddama Husseina.

V dnešní době najdete na Liveleak hodně videí z války a různě zachycených utrpení, což v souvislosti s poptávkou vytváří velmi silný produkt v oblasti online videa.

Youtube oproti Liveleak se drží standardních pravidel pro obsah, tedy žádné porno, žádné rozjeté hlavy, i když ženská prsa, pennisy a nějaký ten hnus už na Youtube také pomalu proniká stejně úměrně jako stoupá tolerance ostatních vůči tomuto druhu obsahu.

(zdroj Wikipedia)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama