Tetování - jeho vzory a motivy

29. prosince 2013 v 13:00 | vp |  tetování - jeho motivy a vzory

Tetování je tu už od pravěku, znovu však bylo objeveno při cestá kapitána Cooka na indiánech. Následně se začli nechat tetovat námořníci u nichž převládali motivy a vzory jako třeba kotva, lodě a ptáci.

Postupně se tetování domestikovalo i Evropě a jen velmi pomalu rostlo až do 2. poloviny 20. století, kdy se objevili sub kultury jako motorkářské gangy, rockeři, hippies a převládali nové motivy a vzory, což byli především lebky, srdce a takové ty typické vzory a motivy starých tetování. Pro hippies naopak byly typické vzory květin, motýlů, feng šuej či motivy protijaderného značku, který se později stal motivem mírovým nebo jinak psychedelické motivy a vzory.

Motivy a vzory tetování se postupně vyvíjely v různé větve od hip hopových a punkových tetování až po vzory a motivy z pop artu. Hodné též frčelo tetování s motivy a vzory čínských znaků, kdy byly i bohužel známy případy, kdy si někdo nechal vytetovat název čínské polívky. :-)

Tetování a jeho dnešní motivy a vzory


Dnes lze v tetování objevit nekonečné množství vzorů od asijských alternativních směrů japonského tetování plné barev až po moderní umění, které vypadá jako kdyby ho někdo načmáral. Tetování a jeho motivy a vzory jsou tak například v moderním umění od pop artu až po moderní vzory a motivy abstrakce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama