Leden 2014

Jaká videa na Youtube byste neměli přehlédnout

27. ledna 2014 v 22:29 | vp |  youtube
Je tomu už týden, co jsme naposledy psali něco o Youtube videích a pravdou je, že v tom hodláme pokračovat i několik dalších týdnů. Vždy budeme psát o aktuálním dění na Youtube, popř. o Youtube samotném a jak se na něm chovají například čeští uživatelé. Doporučíme vám ty nejlepší kanály na Youtube, dáme vám tip na ty nejlepší virální videa, stejně jako jsem vám "ukázali" ta nejvíce nechutná videa. Youtube je tu s námi již 8 let a za tu dobu vyrostl exponenciálně.

Český Youtube už by se dal uplně v pohodě srovnávat například s televizí Nova. Že ne? Ročně se na českém Youtube uživatelé pustí až 500 milionů videí, což je v samotném proseděném čase u Youtube více, než u TV Nova a to především ve věkové skupině od 15 do 34 let, ale zpět k tématu, kterým jsou Youtubue videa, která byste rozhodně neměli přehlédnout. Víte která to jsou? Ta, která získala v roce 2013 největší popularitu a největší interakci ze strany uživatelů. Ta videa, která mají na Youtube největší počet zhlédnutí a ta samá videa, která jste už pravděpodobně viděli nebo o nich slyšeli.

Frajer zpívá ve vesmíru na videu


Tohle video dosáhlo přes 21 milionů zhlédnutí na Youtube. Ve zkratce: najdete tam muže, který si říká Chris Hadfield. Chris je sympaťák a rád hraje na kytaru a natáčí se u toho. Tak a víte o čem toto video je.

Jak která zvířata konzumují svoují potravu?


Dvá kluci, který si říkají MisterEpicMann svá videa opravdu umí výborně natáčet. Opět ve zkratce: chlapec předstírá, že je jedno z 10 zvířat a na videu ukazuje, jak by asi toto zvíře konzumovalo svojí potravu u stolu. Na Youtube si toto video vysloužilo 90 milionů zhlédnutí.

Originální videa Harlem Shake na Youtube


V roce 2013 byl obrovský hit "Harlem Shake". Originální Youtube video vidělo už skoro 100 milionů lidí a napodobilo jej tisíce a tisíce uživatelů Youtube, Facebook i Instagramu. Tzv. "Harlem shake" se stal během několika dnů obrovkým hitem internetu a válcoval veškeré žebříčky oblíbených videí z Youtube a to po celém světě.

Nejlepší Youtube videa všech dob

15. ledna 2014 v 2:35 | vp |  youtube
Kdyby se mi někdo zeptal, jaké youtube videa bych vybral do seznamu 5 nejlepších videí na Youtube, asi bych měl velmi těžké rozhodování. Samozřejmě tak, abych pokud možno byl objektivní nebo bych snad měl být při výběru těchto videí zcela subjektivní? Co myslíte vy? Osobně bych na to šel snad tím nejvíc věděckým způsobem, který jde vybrat ty nejlepší Youtube videa a to tak, že bych si udělal seznam těch nejpopulárnějších videí na Youtube o kterých vím. Tento seznam bych si dal do tabulky v Excelu. Řekněme, že bych sem zařadil všechna videa, která mají minimálně 5 milionů zhlédnutí a bylo by jich tak 30. Ke každému Youtube videu v každém řádku bych následně přiřadil volně dostupné hodnoty, které lze každý může na Youtube u konkrétního videa vyhledat. Ptáte se, jaké parametry bych tedy volil? Určitě by to bylo počet zhlédnutí, počet sdílení, počet komentářů, počet lidí, kteří dali "líbí se mi" u videa, tedy ten palec, který můžete vidět pod každým Youtube videem. Následně bych si takto udělanou excelovskou tabulku vzal a vyřadil všechny Youtube videa, které jsou současně písničkami, tedy různé klipy hudebníků. No a z následujících zbylích videí bych vybral ta, která se mi líbí nejvíce, takže až v poslední části výběru by mé jednání bylo zcela subjektivní.

Vaše Youtube videa


Jak byste vybírali tento seznam oblíbených Youtube videí vy? Udělali byste to stejně? Nebo byste na to šli jinak? A jak? Vaše názory na moje Youtube videa a vámi vybraná Youtube videa mi velmi zajímají, proto neváhejte a své seznamy oblíbených videí mi dejte dolů pod tento článek.

Ty nejlíp napodobené Youtube písničky

4. ledna 2014 v 16:37 | vp |  youtube písničky
Pokud jste nežili několik poslední let v KLDR, určitě víte, co to je Youtube a co tam asi tak můžete najít. Jenže dnes vám nepovim o ty nejlepší Youtube písničky,které neznáte, ale řeknu vám o těch, které jste slyšeli už padesátkrát. Jen jsou tyto písničky nazpívané někym jiným a následně publikované na Youtube.

Výběr těch nejlepších písniček jsem okopíroval ze zahraničního žebříčku. Pokud vás budou zajímat i další covery, určitě mrkněte na nejvíce napodobované Youtube písničky, které vybrali kluci z Trochumimo.cz. Jako prvním začneme hned několik bubnovanými písničkami na Youtube a to je tento týpek, co řeže do bubnů jak o život a přitom umí dokonale napodobovat beaty ze známých písniček.Jeho účet na Youtube, kde uploaduje další napodobené písničky, si můžete najíte zde

The Odd Future jsou mladá hip hopová skupina, do které patří například i Tyler The Creator. Na Youtube jsme ale našli jejich perfektně napodobenou písničku od uskupení, které si říká BadBadNotGood, ale já spíš říkam "not bad" :-)


Další napodobená Youtube písnička, která si bezpochyby zaslouží mojí zmínku je tato pecka, která má na Youtube už přes 21 milionů zhlédnutí. Pokud to neuhádnete hned, jedná se o písničku Paradise od Coldplay.


A jako bonus ještě sestřih několik slavných písniček na Youtube. :)