Únor 2014

Za rozmach hudebních videoklipů může jednoznačně Youtube

24. února 2014 v 13:57 | vp |  youtube písničky
Youtube přinesl do světa hudby bezpochyby revoluci. Youtube písničky se stali hlavní zdrojem hudby pro mnoho lidí. Čím dál tím více uživatelů Youtube čím dál tím méně stahuje standardní MP3 písničky a místo toho navštěvuje server Youtube právě pro jeho nekonečnou nabídku hudby a videoklipů. Jedním z největší hudebních kanálů na Youtube je VEVO, u něhož lze nalézt Youtube písničky od všech možných umělců, rapperů a dalších známých tváří. Youtube se stal synonymem pro videoklipy a oficiální písničky interpretů ve vysoké kvalitě. Osobně hodnotím celý server Youtube velmi kladně. Na Youtube si najdu vždy přesně takové písničky, na které mám zrovna náladu. Nemusím dělat kompromisy. Když mám chuť na jazzové písničky, pustím si jazz, když mám chuť spíš na hudební styl zvaný "deep house", rád si pustím nějaké "deep house" sety. Určitě miluji krásné písničky od Madony, stejně jako Lana del Rey, jejíž písně jsou něco nekonečně krásného. Písničky pro mě hrají naprostý určovač nálady a ticho zcela nesnáším, proto u mě Youtube jede v podstatě od rána do večera. Když píšu tento článek, hraje mi opět Youtube písnička, tentokrát nějaký Jazz s dalšími styly.

Youtube je jeden ze serverů, který neustále drží krok s tím, co si přejí jeho uživatelé. Ptáte se proč to zmiňujeme? Je to možná paradox, ale Youtube jeden čas uvažoval o zrušení a vymazání Youtube písniček. To co je dnes velký zdroj příjmů z reklamy pro společnost Youtube, potažmo společnost Google, jsou právě písničky na Youtube.

Porovnání Youtube a Spotify

Když si porovnáte Spotify, vyjde vám, že je Youtube pořád docela dost dobrý, i když v hodně ohledech jsou si tyto služby podobné. Youtube samozřejmě primárně nenabízí písničky, ale videoklipy, čímž se liší od Spotify, což je služba pouze pro audio obsah. Youtube je tu už od roku 2004 a za tu dobu vyrostl mezi největší stránky na světě. Velikost serverů, jež Youtube v současnosti zabírá si ani nedokážeme představit. Musí to být miliony, ne-li miliardy Terabitů.

Youtube písničky nabízí neomezené sledování hudby zdarma

20. února 2014 v 17:53 | vp |  youtube písničky
Kde jsou ty doby, kdy jste si museli stahovat veškeré písničky do PC z nelegálních úložišť a nebo měnit písničky v MP3 formátu s jinými? Kde jsou ty doby, kdy jediný způsob, jak si legálně poslechnout hudbu v počítači bylo koupit si CD interpreta nebo si danou písničku stáhnout z iTunes? Youtube bezpochyby změnil svět hudby podobně, jako to udělal Napster v USA na přelomu milénií. Od té doby, co se objevil na Youtube VEVO, zaznamenali Youtube písničky obrovský rozmach. Na Youtube už je nedávali pouze piráti a fanoušci interpreta, ale naopak přímo samotní umělci, občas někdy zastoupeni přímo specializovanou agenturou právě na Youtube písničky a jejich zpeněžení.

Jaké Youtube písničky si můžete poslechnout?


Youtube od svého spuštění zažil mnoho změn a obrovský růst, který jej vyšvihnul na jedničku v oboru přehrávání písniček na internetu. Na Youtube tak najdete písničky od U2, Beatles nebo novodobých hvězd jako třeba David Guetta nebo Tiesto. Youtube písničky si každý den pustí miliardy a miliardy lidí. Některé písničky mají dokonce přes 2 miliardy zhlédnutí na Youtube, je to například takový Gangnam Style od jihokorejského umělce PSY. Písničky jsou často doprovázené videoklipem nebo v méně případech fotografií umělce. Na Youtube najdete písničky všech možných stylů, například techno Youtube písničky, country písničky a stejně tak vážnou hudbu.


Zlepšete si cizí jazyk díky Youtube


Potřebujete si zdokonalit cizí jazyk? Chcete si ji zlepšit na svých oblíbených písničkách na Youtube? Neváhejte a využijte službu, kterou Youtube nabízí u svých písniček a ostatních videí. Stačí kliknout na tlačítko "Přepis" a celé video uvidíte přepis celé konverzace. Nejen, že Vám Youtube převede zpívaný text na psaný, ale dokonce Vám i zobrazí daný čas konkrétní písničky, ve kterém byla věta pronesena. Bohužel, nic není dokonalé a to ani tato služba. Nenajdete ji u každého videa a ani samotný přepis textů písniček není bezchybný. Některá slova jsou zaměněna za jiná. Youtube není schopný občas rozlišit mluvenou řeč, ať už z důvodu zkomolení slova nebo podobnosti slova za jiné. I přes to, je zcela jistě skvělým pomocníkem, pokud se již trochu daným jazykem domluvíte, nezapomeňte tuto službu zkusit u svého oblíbeného zpěváka.

Youtube historie ve sledování


Youtube server má také svou historii, kde si můžete připomenout, na co jste se v poslední době dívali, takže pokud si nemůžete vzpomenout, jak se jmenovala ta Youtube písnička, na kterou jste se nedávno dívali, v historii jí určitě najdete pokud jste byli přihlášení.

Zkrátka a dobře sledovanost a oblíbenost celého Youtube mluví za vše!

Youtube písničky změnily svět hudby

19. února 2014 v 12:30 | vp |  youtube písničky
Představte si, že byste si zrovna teď chtěli poslechnout nějakou Vaši oblíbenou písničku. Napadne Vás jako první webový portál Youtube? Jistě nebudete sami. Po celém světě jsou stejní lidé jako Vy, kteří si přehrávají právě Youtube písničky. Youtube je vlastně takovou pupeční šňůrou ve světě videí a hudby. A to zcela zdarma.

Na Youtube stačí zadat název vaší oblíbené písničky a rázem Vám vyjede několik variant-originální znění, písničky z koncertů nebo Youtube písničky nahrané někým jiným.

Youtube je mezinárodní server, na kterém si uživatelé denně přehrávají až 3 miliardy videí z toho obrovská část jsou právě písničky z Youtube! Neuvěřitelné, že? Proč je tedy tak oblíbený?

Co lze na Youtube nalézt za písničky?


Na Youtube najdete snad vše, co Vás napadne - od písniček, po obchodní a politické věci, záliby, dokonce i příběhy Vás samotných, tzv. video blogy, denní záznamy videí, toho, co skuteční lidé dělají. V poslední době se rozmáhají stále častěji různé obchodní konference prostřednictvím internetu a právě Youtube. Společnostem to ušetří nejen čas, ale i peníze. Jak jsme zmínili výše, na Youtube lze také nalézt různé Youtube písničky, které jsou tzv. "cover", tedy zpívané někým jiným, než originálním autorem konkrétní Youtube písničky.


Youtube písničky na míru


Další výhodou Youtube je schopnost pamatovat si Vaše oblíbená videa nebo písničky a přiřadit jim prioritu. Když poté v budoucnu navštívíte tento server, na hlavní stránce se Vám objeví navrhovaná videa, mezi kterými lze nalézt právě vašeho oblíbeného umělce nebo písničky z Youtube, které jsou vašim oblíbeným písničkám podobné. Hudební kanály Vám také nabízí možnost odběru videí. Na hlavní stránce se následně objevují nově nahraná videa Vašeho odběru, takže vám pak žádný hudební videoklip neuteče.

Tvůrci tohoto webu nezapomněli ani na propojení Youtube s ostatními internetovými servery, zejména sociálními sítěmi (jako jsou Facebook, Twitter, Google+). Buďte v kontaktu se svými přáteli a známými a podělte se s nimi o video či oblíbenou Youtube písničku, která Vás právě zaujala.

Ta nejvíc úchylná Youtube videa všech dob

8. února 2014 v 2:55 | vp |  youtube
Dnes jsme si řekli, že uděláme žebříček těch nejvíce perverzních Youtube videí. Dali jsme si několik základních parametrů. Youtube videa musí být opravdu perverzní. Musí být na Youtube déle než 6 měsíců. Současně Youtube videa nesmí porušovat žádné z pravidel Youtube a také nesmí urážet jakoukoliv rasu, sociální skupinu či pohlaví. S těmito parametry jsme si ale řekli, že toho moc zajímavého nevybereme, čímž jsem se ovšem dosti mílili. Na Youtube skutečně najdete velmi perverzní či nechutná videa a budete překvapeni, jak jsou tato videa zajímavá.

Paradoxem číslo dva je to, že většina těchto Youtube videí jsou ve skutečnosti přírodním úkazem a dá se říct, že do určité míry i přirozenou reakcí různých organismů. Pojďme se však ještě podívat, jak jsme ty nejnechutnější Youtube videa vybírali. Nebyli by jsme to my, kdybysme se to nesnažili dělat pokud možno co nejobjektivněji, proto jsme u každého videa měřili počet oblíbenosti (kolik lidí dalo "líbí se mi" na Youtube), dále pak počet zhlédnutí, komentářů na Youtube a sdílení na Facebooku a Twitteru.

Seznam nejvíce nechutných videí na Youtube


- Červy pojídající ucho na Youtube videu

- 10 nejnejchutnějších faktů o lidském těle - stačí vyhledat video na Youtube. Název je anglicky

- Nejvíce nechutná videa na Youtube - tohle je samostatné video, vydržet ho je docela záhul

- Nejvíce nechutné přísady do jídla, o kterých nevíte a přesto je stále jíte.

Jak a kde tyto videa najít? Na Youtube


Stačí zadat na Youtube dotaz "disgusting videos" a už vidíte všechna nechutná Youtube videa, která jsme tu zmínili. Doufáme, že jste se nepozvraceli nebo něco jiného. tento článek navazuje na minulý článek na ty nejlepší videa z Youtube, tak abyste také občas viděli něco, co na internetu není zase tak běžné k vidění.

4 motivy a vzory tetování, které právě frčí

4. února 2014 v 13:23 | vp |  tetování - jeho motivy a vzory
Už dávno nejsou v módě motivy a vzory tetování a la kobra, kotva nebo žralok pokud nejsou nějak zajímavě kreslené právě v níže zmíněných motivech. Poslední dobou získávají na popularitě naopak motivy a vzory tetování vzešlé z moderního umění a popkultury. Vybrali jsme pro vás ty nejčastěji tetované motivy různých stylů ať už jde o abstrakci, pop art, biomechanické motivy či vzory asijské kultury.

Tetování a jeho motivy a vzory, které jsou právě IN


Abstrakktní motivy


Abstraktní vzory a motivy tetování patří asi mezi nejméně rozšířené a nejvíce moderní styly, které vzešly z moderního umění. Abstrakce je založená na nereálných tvarech a v různých vzorech květin a dalších motivů, které se zdají být jaksi rozmazané či kreslené vodovkami, o což právě v abstraktním tetování jde. Krásou těchto motivů je samotná podstata abstrakce , tedy něčeho žijícího v představách a možnosti uzpůsobit si každý tah "štětcem" tejtera, který tetování provádí.


Pop art vzory


Pop art vznikl v 50. až 70. letech 20. století jako specifický styl moderního umění. O největší popularitu pop artu se zasloužil slovenský rodák žijící v USA, Andy Warhol, který "nakreslil" velmi známé obrazy jako například Marylin Monroe, plechovku Cambell's a další. Někeré z obrazů Andyho Warhola se kreslí dodnes a slouží právě jako motivy a vzory tetování. Pravděpodobnost originality u těchto motivů tetování je velmi vysoká.


Biomechanika


Doba, kdy se tetování se vzory z biomechaniky objevila, není známá, nicméně se dá odhadnout, že motivy těchto tetování byly reakcí na vzestup popularity science fiction v 80. letech a dá se tedy odhadnout vznik tohoto stylu tetování někdy na 80. léta a konec milénia. Motivy a vzory tohoto stylu tetování jsou založeny jako na jakýsi náhled dovnitř do člověka jako stroje. Jedná se o styl tetování, v nimž je bohatě využívaná především černá barva a tak lze biomechanické motivy a vzory zařadit do černo-bílého tetování.

Asijské tetování a jeho motivy


Asijské tetování a jeho motivy a vzory jsou tu už po staletí a jedná se o jeden z nejpropracovanějších stylů tetování. Co je zajímavé, je barevnost těchto tetování a součastně jakási lehkost, která tyto motivy tetování doprovází. Asijské tetování a jeho motivy a vzory jsou založeny na japonské přírodě, proto jsou častými motivy zvířata a rostliny. V japonském tetování tak najdete například květiny, ptáky či různé slony, tygry a další. Vzory tetování jsou tvořeny japonskými pověstmi a tradicemi. Vše má svůj důvod, proč se tetuje právě dané zvíte.

Určitě mrkněte i na naše minulé články o tetování a jejich motivech a vzorech.