4 motivy a vzory tetování, které právě frčí

4. února 2014 v 13:23 | vp |  tetování - jeho motivy a vzory
Už dávno nejsou v módě motivy a vzory tetování a la kobra, kotva nebo žralok pokud nejsou nějak zajímavě kreslené právě v níže zmíněných motivech. Poslední dobou získávají na popularitě naopak motivy a vzory tetování vzešlé z moderního umění a popkultury. Vybrali jsme pro vás ty nejčastěji tetované motivy různých stylů ať už jde o abstrakci, pop art, biomechanické motivy či vzory asijské kultury.

Tetování a jeho motivy a vzory, které jsou právě IN


Abstrakktní motivy


Abstraktní vzory a motivy tetování patří asi mezi nejméně rozšířené a nejvíce moderní styly, které vzešly z moderního umění. Abstrakce je založená na nereálných tvarech a v různých vzorech květin a dalších motivů, které se zdají být jaksi rozmazané či kreslené vodovkami, o což právě v abstraktním tetování jde. Krásou těchto motivů je samotná podstata abstrakce , tedy něčeho žijícího v představách a možnosti uzpůsobit si každý tah "štětcem" tejtera, který tetování provádí.


Pop art vzory


Pop art vznikl v 50. až 70. letech 20. století jako specifický styl moderního umění. O největší popularitu pop artu se zasloužil slovenský rodák žijící v USA, Andy Warhol, který "nakreslil" velmi známé obrazy jako například Marylin Monroe, plechovku Cambell's a další. Někeré z obrazů Andyho Warhola se kreslí dodnes a slouží právě jako motivy a vzory tetování. Pravděpodobnost originality u těchto motivů tetování je velmi vysoká.


Biomechanika


Doba, kdy se tetování se vzory z biomechaniky objevila, není známá, nicméně se dá odhadnout, že motivy těchto tetování byly reakcí na vzestup popularity science fiction v 80. letech a dá se tedy odhadnout vznik tohoto stylu tetování někdy na 80. léta a konec milénia. Motivy a vzory tohoto stylu tetování jsou založeny jako na jakýsi náhled dovnitř do člověka jako stroje. Jedná se o styl tetování, v nimž je bohatě využívaná především černá barva a tak lze biomechanické motivy a vzory zařadit do černo-bílého tetování.

Asijské tetování a jeho motivy


Asijské tetování a jeho motivy a vzory jsou tu už po staletí a jedná se o jeden z nejpropracovanějších stylů tetování. Co je zajímavé, je barevnost těchto tetování a součastně jakási lehkost, která tyto motivy tetování doprovází. Asijské tetování a jeho motivy a vzory jsou založeny na japonské přírodě, proto jsou častými motivy zvířata a rostliny. V japonském tetování tak najdete například květiny, ptáky či různé slony, tygry a další. Vzory tetování jsou tvořeny japonskými pověstmi a tradicemi. Vše má svůj důvod, proč se tetuje právě dané zvíte.

Určitě mrkněte i na naše minulé články o tetování a jejich motivech a vzorech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekG ZdenekG | E-mail | 17. ledna 2017 v 14:15 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na youtube-hry.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama