Za rozmach hudebních videoklipů může jednoznačně Youtube

24. února 2014 v 13:57 | vp |  youtube písničky
Youtube přinesl do světa hudby bezpochyby revoluci. Youtube písničky se stali hlavní zdrojem hudby pro mnoho lidí. Čím dál tím více uživatelů Youtube čím dál tím méně stahuje standardní MP3 písničky a místo toho navštěvuje server Youtube právě pro jeho nekonečnou nabídku hudby a videoklipů. Jedním z největší hudebních kanálů na Youtube je VEVO, u něhož lze nalézt Youtube písničky od všech možných umělců, rapperů a dalších známých tváří. Youtube se stal synonymem pro videoklipy a oficiální písničky interpretů ve vysoké kvalitě. Osobně hodnotím celý server Youtube velmi kladně. Na Youtube si najdu vždy přesně takové písničky, na které mám zrovna náladu. Nemusím dělat kompromisy. Když mám chuť na jazzové písničky, pustím si jazz, když mám chuť spíš na hudební styl zvaný "deep house", rád si pustím nějaké "deep house" sety. Určitě miluji krásné písničky od Madony, stejně jako Lana del Rey, jejíž písně jsou něco nekonečně krásného. Písničky pro mě hrají naprostý určovač nálady a ticho zcela nesnáším, proto u mě Youtube jede v podstatě od rána do večera. Když píšu tento článek, hraje mi opět Youtube písnička, tentokrát nějaký Jazz s dalšími styly.

Youtube je jeden ze serverů, který neustále drží krok s tím, co si přejí jeho uživatelé. Ptáte se proč to zmiňujeme? Je to možná paradox, ale Youtube jeden čas uvažoval o zrušení a vymazání Youtube písniček. To co je dnes velký zdroj příjmů z reklamy pro společnost Youtube, potažmo společnost Google, jsou právě písničky na Youtube.

Porovnání Youtube a Spotify

Když si porovnáte Spotify, vyjde vám, že je Youtube pořád docela dost dobrý, i když v hodně ohledech jsou si tyto služby podobné. Youtube samozřejmě primárně nenabízí písničky, ale videoklipy, čímž se liší od Spotify, což je služba pouze pro audio obsah. Youtube je tu už od roku 2004 a za tu dobu vyrostl mezi největší stránky na světě. Velikost serverů, jež Youtube v současnosti zabírá si ani nedokážeme představit. Musí to být miliony, ne-li miliardy Terabitů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama